Arif TOPRAK

2 yıl önce

Akıl Kullanma Zamanı

767

Rus uçaklarının düşürülmesi olayında Amerikanın parmağı var diye düşünüyorum!

Türk tarafı anonsları yapmıştır kesinlikle, ki bunu yayınladılar. Bunda yalan yok, sıkıntı yok. Ancak bu anons, bu uyarı Ruslara iletilmemişse bu işte başka bir iş var demektir!

Anons-uyarı-ikaz kesici unsurlar sadece Amerika ve İsrail teknolojisinde var, ben bu uyarıların iletilmediğine inanıyorum!

Çünkü Türk yönetimi "Rus uçağı olduğunu dahi bilmiyorduk, bilseydik böyle bir yol izlenmezdi, daha farklı yöntemler uygulanırdı" diyor..

Ruslar ise "uyarı yapılsaydı geri çekilirdik, sınırı geçtiğimizi fark etmedik bile" diyor!

Bu olayı iyi okumak lazım, biz birbirimizle didişirken, bizi birbirimize düşürmeyi planlayanlar kenarda oturmuş izliyorlar sinsice..

Bu olay iki ülkenin ekonomik ve siyasal anlamda zarar görmesine yaramıştır, ekonomik ilişkileri durma noktasına getirmiştir, ileride geridönüşü olmayan bir yola girilmesine neden olmuştur..

Bu olay ne Türklerin ne de Rusların işine yaramıştır, sadece Amerika ve İsrail gibi emperyalist çıkarcı ülkelerin işine yaramıştır!

Bize düşen aklımızı başımıza alıp akliselim düşünmektir. Savaşın iki ülkeye de faydası olmayacaktır, aksine büyük zararlara neden olacaktır.

Ben akıllı bir insan olduğuma inanıyorum, ileriyi okuyabilen, analiz yapabilen biri olduğumu düşünüyorum.

Siz de öyle yapın bence, etrafınızda kahramanlık kabadayılık taslayanları uyarın, aptalca düşünmelerini önleyin, çünkü bunlar da sizi savaşa sürükler ve o savaşta en başta kendileri kaçar, bunları da iyi tanıyın!

Gözlerinizden öperim..


Benzer İçerikler