Dubsla

2 yıl önce

2016 Pirelli Takvimi'nde İlk Defa: Vücut Ölçüleriyle Değil, Başarılarıyla Öne Çıkan Kadınlar

837

Pirelli takvimi 50 yılı aşkın bir süredir yayınlanıyor. Her yıl bir avuç seçkine bedelsiz olarak dağıtılan, parayla satın alınamayan bu takvime sahip olmak da, onun için poz vermek de bir itibar göstergesi.
Bugüne kadar muhteşem fiziği olan "top model" kadınlara yer verilen takvimin önümüzdeki yıl fotoğraflarında inanılmaz bir değişiklik söz konusu: Bu yıl ilk defa takvimde yer alan kadınlar vücut ölçüleriyle değil, hayattaki başarılarıyla seçildiler.
Tüm dünyada kadının nesneleştirilmesine karşı yükselen bir bilinç olduğunu Pirelli de idrak etmiş ve destek vermiş görünüyor. Aşağıda göreceğiniz 2016 takvimini oluşturan fotoğrafları memnuniyetle paylaşıyoruz.1 Yao Chen - 36 yaşında. Çinli aktris

2. Natalia Vodianova - 33 yaşında. Rus model, hayırsever, film oyuncusu

3. Kathleen Kennedy - 62 yaşında. Film yapımcısı. E.T ve Jurassic Park gibi gişe rekortmeni filmlerin prodüktörü

4. Agnes Gund (sağ) ve Sadie Rain Hope-Gund (sol)Agnes Gund 77 yaşında. Sanat koleksiyoneri, hayırsever. Sadie Rain Hope-Gund ise onun torunu.5. Serena Williams - 34 yaşında. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi tenisçilerinden birisi

6. Fran Lebowitz - 65 yaşında, yazar ve konuşmacı

Mellody Hobson - 46 yaşında. 10 milyar dolarlık Ariel Investments şirketinin başkanı. Aynı zamanda dünyaca ünlü animasyon şirketi Dreamworks'ün de yönetim kurulu üyesi.

8. Ava Duvernay - 43 yaşında. Direktör, senarist, film dağıtımcısı

Tavi Gevinson - 19 yaşında. Yazar, dergi editörü, aktris ve şarkıcı. Amerika'nın en etkili genç kızlarından birisi kabul ediliyor.

10. Shirin Neshat - 58 yaşında. İran doğumlu sanatçı film ve fotoğrafçılık alanlarındaki işleriyle tanınıyor.

Yoko Ono - 82 yaşında. Japon sanatçı ve barış aktivisti. Mütevefa John Lennon'un karısı olan Ono performans sanatı, müzik ve filmciliğiyle tanınıyor.

12. Patti Smith - 68 yaşında. Şarkıcı, besteci, şair ve görsel sanatçı.

13. Amy Schumer - 34 yaşında. Komedyen, yazar, aktris ve prodüktör


Benzer İçerikler